интернет в брюксел

Потребителски аватар
explod
Регистриран: съб фев 18, 2012 9:08 pm

интернет в брюксел

Мнениеот explod » ср фев 29, 2012 1:57 pm

кажете как да си включа интернет,но без да ми трябват белгийски документи искам да пусна wi-fi но незнам кой доставчик не изисква документи,а от доста време ползвам мобилен но през 2 3 дена се налага да пращам смси по 5 евро травика е 500мб и свършва много бързо,мЕрси предварително

Потребителски аватар
Chocolate
Регистриран: ср окт 19, 2011 3:47 pm

Re: интернет в брюксел

Мнениеот Chocolate » ср фев 29, 2012 7:58 pm

До колкото знам всички са с договори, но пък може и да може и с български документи да се направи договор?

А до колкото знам само ClearWire не са с кабел а са ефирно и само идват и ти оставчт един рутер.

Дано съм помогнала.

Позрави!
Потребителски аватар
gkgeorgiev
Регистриран: съб юли 16, 2011 10:35 pm

Мнениеот gkgeorgiev » съб мар 03, 2012 2:06 pm

В твоя случай мисля че най-удачното е 3G интернет. Има един Viking provider, който ползва мрежата на Бейз и за около 20 евро ваучер на месец, имаш 2GB трафик.
За договор, може и да намериш такива само с договор за наем ... но не вярвам много, понеже тук договорите за интернет не са като в БГ - като ти писне си спираш интернета.

Дано съм бил полезен .... и честит 3ти Март!
Потребителски аватар
kastelo
Регистриран: нед ное 27, 2011 8:45 pm

Мнениеот kastelo » вт мар 06, 2012 5:00 pm

Белгаком не ни поискаха никави документи - само име, адрес и телефон... и един месец по-късно имахме Интернет! :evil: Бях бесен и не проумявах как така 1 месец, звънях по телефони да се оплаквам и т.н., но после разбрах, че това било нормално за Белгия. Много са ни разглезили нашите доставчици в София :) ... и аз дадох сигурно 100 евро през това време за 3Г модем и предплатени карти на Проксимус.

Ако искаш нормален неограничен интернет (по нашите стандарти - поне 2МБ даунлоад скорост) - подписваш договор за 45 евро на месец и ти дават безплатен WiFi модем+рутер. Иначе има 50ГБ за 25 евро и 100 ГБ за 35 евро. При всички пакети рутера е безплатен и може да направиш заявката на тяхната Интернет страница без да им даваш никакви документи.

Има и малко по-евтини доставчици, но отзивите за качество и скорост са зле. Успех!
Потребителски аватар
gkgeorgiev
Регистриран: съб юли 16, 2011 10:35 pm

Мнениеот gkgeorgiev » вт мар 06, 2012 8:29 pm

На мен тия дни ми е доста нашумяла тема. Аз се абонирах за Voo и не ми искаха никакви лични карти или други подобни. Мисля че и останалите са така.
Един съвет ... бягайте от ADSL/VDSL глупостите на Белгаком и темподобните. Мисля че Теленет и Нумерикабел са най-добрите, а може и Voo.
Потребителски аватар
li__ana
Регистриран: пон ное 21, 2011 10:38 am

Мнениеот li__ana » съб мар 10, 2012 11:56 pm

Аз ползвам Voo и съм сравнително доволна. Не помня да са ми искали лични документи.
Потребителски аватар
Spawn
Регистриран: пет апр 27, 2012 8:45 am

Мнениеот Spawn » пет мар 16, 2012 10:20 pm

Voo са ОК, аз съм с пакет за 39 евро и 75 ГБ ограничение на даунлоуда. В началото си мислих, че няма да ми стигне а се оказа че едвам ги докарвам до 60 ГБ месечно. Скороста на сваляне е около 2.6 - 2.8 МБ/с коеото е предостатъчно. За около 6 месеца имаше един или два пъти голям лаг и и-нета се влачеше но това го отдавам на проблеми при доставчика от по- високо ниво, предполагам. Документи не са ни искали а само адрес за да видят дали имат покритие и къде да дойдат да ме свържат разбира се. Отне им 2 седмици което си е постижение за тези ширини.
Потребителски аватар
yeruun
Регистриран: вт окт 18, 2011 10:34 am

Мнениеот yeruun » вт мар 27, 2012 12:36 am

Купи си карта на ALLO RTL 2GB 10 евро

Върни се в “Брюксел”