Проблем при регистрация

Потребителски аватар
Reni
Регистриран: пон юли 30, 2012 8:05 pm

Проблем при регистрация

Мнениеот Reni » вт фев 12, 2013 10:01 pm

Здравейте.
От скоро със съпруга ми сме в Белгия. Подали сме документи в комуната за издаване на лични карти, но на мен ми искат документ, който не съществува в България. Искат документ, който се казва "Etat civil avant le mariage" т.е. гражданско състояние преди брака, но такъв документ няма. Представили сме им актове за раждане и акт за сключен брак, преведени с апостил и всичко, но искат и такъв документ. Някой има ли представа какъв е този документ, как се казва на български, какво трябва да съдържа. Извадих си документ за гражданско състояние, но в него пише настоящото ми състояние(омъжена), а в комуната искат състоянието ми преди брака...
Благодаря предварително за помощта

Потребителски аватар
xubavka
Регистриран: нед мар 31, 2013 7:01 pm

Re: Проблем при регистрация

Мнениеот xubavka » пет апр 05, 2013 9:43 am

Здравейте Рени,
Като юрист мога да Ви кажа, че по БГ право няма такъв документ! Това, което може да представите според мен и което би доказало имущественото ви състояние на двамата преди брака са нотариални актове за недвижими имоти, ако са били придобити преди брака. Или договори за покупка на МПС от преди брака. Тези документи (датата на тях) доказват какво е било им-веното ви състояние преди брака. Всичко друго, след брака, се счита съпружеска имуществена общност.
Според мен другото, което може да направите е да подпишете една декларация за имуществено състояние, в която да декларирате, че преди брака сте нямали /съответно имали и какво/ имущество. Предполагам, че такава декларация няма да е проблем и на место в комуната да се подпише. Но вероятно ще искат да е заверена от нотариус или от бг посолството ни.
Искам да Ви попитам на какво основание подадохте документи за лична карта? Аз с моя приятел скоро ще пътуваме за Брюксел и се интересувам.
Успех!
Потребителски аватар
gkgeorgiev
Регистриран: съб юли 16, 2011 10:35 pm

Мнениеот gkgeorgiev » пет апр 05, 2013 3:12 pm

Рени, истината е че ви разиграват, правейки се на @ударени@.
Аз успях да избегна тези глупости, женейки се в Брюксел, но всички БГ двойки които познавам и се опитват да се регистрират, срещат една или друга измислена пречка. Особено ако е в община в която има много имигранти.
Успех, и се увери че правилно сте се разбрали, че и този момент го има.
Потребителски аватар
Reni
Регистриран: пон юли 30, 2012 8:05 pm

Мнениеот Reni » вт ное 19, 2013 7:23 pm

В крайна сметка преведохме и документа от сключването на брака, този който подписваш в общината "Акт за граждански брак" не "удостоверение за граждански брак"(с него не стана) и вече всичко е наред с документите.
Потребителски аватар
rosenb
Регистриран: пон мар 04, 2013 5:27 pm

Мнениеот rosenb » ср ное 20, 2013 9:38 am

Напълно съм съглсен с gkgeorgiev, че тука в общините е голямо мотене и искане на какви ли не измислени документи. Някои от тях даже следващия служител не ти ги иска, или хич не поглежда какво му носиш.
xubavka, това за което говори Рени не съответства 1:1 на нашата лична карта. По-скоро е лична карта за чужденец - ако ще живеш тук ти е задължителна да си я извадиш. Иначе с нея можеш да гласуваш даже на местните избори в Белгия и да ползваш различни електронни услуги. Но с БГ лична карта си просто турист с много ограничени права и възможности.
Потребителски аватар
alexandnot
Регистриран: вт май 05, 2015 7:44 am

Проблем при регистрация

Мнениеот alexandnot » ср май 06, 2015 5:05 pm

На същия хардуер при WINXP няма никакъв проблем. От както машината е с WIN7 въпросната програма се стартира но не открива никакви мрежи. Пробвах да я стартирам като WINXP SP2 но е същата работа. Някой пробвал ли е да я подкара ?
Потребителски аватар
gkgeorgiev
Регистриран: съб юли 16, 2011 10:35 pm

Мнениеот gkgeorgiev » ср май 06, 2015 7:38 pm

Колега, май си объркал темата :)
На същия хардуер при WINXP няма никакъв проблем. От както машината е с WIN7 въпросната програма се стартира но не открива никакви мрежи. Пробвах да я стартирам като WINXP SP2 но е същата работа. Някой пробвал ли е да я подкара ?
Потребителски аватар
dara
Регистриран: вт юли 05, 2011 4:27 pm

Мнениеот dara » нед май 24, 2015 4:49 pm

Колега, май си объркал темата :)
Че я е объркал е така :) ...Лошото е , че объркването не е само тук и в тази тема :lol:

Върни се в “Брюксел”