Плажовете в Белгия и наоколо

Споделете за места и начини за забавление, които са ви харесали - замъци, ресторанти, паркове и други.
Потребителски аватар
grafta
Регистриран: пет юли 08, 2011 11:59 am

Плажовете в Белгия и наоколо

Мнениеот grafta » пет юли 08, 2011 12:14 pm

Като си в Белгийско ти липсва моренцето, Черното моренце. Мръсничко, застроено ама си е хубаво.

И не като тук в Остенде, кадето трябва да си добре защитен от вятъра... смех :)

Изображение

а защо не в колибка :)

Изображение

То вярно до Северно море си е тежък климат, но да си призная има някакво решение. Теоретично Ривиерата е вариянт но си е доста път. Аз като видя хубав уикенд и тръгвам за Схевенинген / Scheveningen. Трудно име, но пък си е истински плаж с много по-добро време, а е само на 200 км от Брюксел.

Изображение

Храната е чудесна и даже е по-ефтино от Белгия. Има невероятни заведения и много живот. Е има и малко трафик, но се преживява!

Хайде грабвайте банските този уикенд май е сънчево!

:D

Потребителски аватар
dara
Регистриран: вт юли 05, 2011 4:27 pm

Re: Плажовете в Белгия и наоколо

Мнениеот dara » пет юли 08, 2011 4:42 pm

Аз също не харесвам да ходя на плажа на Остенде /макар да ми е много близко на 50 км/.Много е пълно и ти ходят по главата точно като Българското Черноморие.
От миналото лято , обаче "открихме" плажа в Knokke.Огромна плажна ивица, множество ресторантчета и хотелчета в началото и, и не на последно място изключително спокойно.Може би малко повече ми идват кайт сърфистите, но се търпи :)
Изображение
Изображение
Една унгарка която живее тук ми каза, че те ходели на плаж в Blankenberge и било много хубаво , спокойно и на много сносни цени.Още времето тук не е за плаж:( почти всеки ден вали следобедните часове.Но съм решила при първа възможност да отидем, защото доста ми го хвали.
Потребителски аватар
ftichka
Регистриран: чет юли 07, 2011 1:33 pm

Re: Плажовете в Белгия и наоколо

Мнениеот ftichka » пет юли 15, 2011 7:53 am

Аз също бих заловила на Кноке ако трябва да избирам плажче в околноста.

По-приятно е за разходки а и шопинг :)

За Бланкенберг за първи път чувам, но вече ми хареса идеята да отида. Много ми допадна The Pier.

Изображение

Ето едно форум въпросче и от мен. Какво ще кажете за градския плаж на Брюксел? Някой посещавал ли го е?

Аз често виждам репортажи по месните телевизии и знам че е много популярен.

Поздрави!

Върни се в “Любими места в Белгия”