искаме да се махнем от бг

Мястото за Вашите малки обяви - търся, продавам, предлагам, подарявам и други.
Потребителски аватар
tenay
Регистриран: ср сеп 25, 2013 5:02 am

искаме да се махнем от бг

Мнениеот tenay » ср сеп 25, 2013 6:54 am

здравейте нова съм във форума, ние сме семейство аз съм на 31г съпругът ми е на 35г, имаме две деца искам да попитам как да се установим в белгия и как да си намерим работа защото от мизерия и простотия в бг до гуша ни е дошло вече,всякакви съвети и идеи можете да споделите,искам да живеем и работим но не и в бг за да можем да дадем по хубаво бъдеще на децата си.

Потребителски аватар
dimitur
Регистриран: съб апр 27, 2013 5:15 pm

Re: искаме да се махнем от бг

Мнениеот dimitur » чет сеп 26, 2013 6:17 pm

Здравейте, ако питате мен в Белгия не ви трябва да идвате въобще. Много хора ще ви обещават какво ли не и ще ви лъжат. Работа се намира все по трудно, ако е на черно ще ви лъжат и ще ви плащат малко. А за легална работа забравете, освен ако не сте фирма но тогава ще ви убият от данъци. С квартирите проблема е същия скъпи мазета и педплати. Бягайте далече от тук освен ако неискате да станете още по зле от БГ. Тук си мислиш че си добре и имаш надежда но идва един момент в който си толкова затънал, че вече и да искате да се приберете няма как. Това поне е мое мнение. Успех
Потребителски аватар
sn1pes_76
Регистриран: нед май 19, 2013 12:16 am

Мнениеот sn1pes_76 » нед окт 06, 2013 4:18 pm

Здравейте , съгласен съм с Димитър , (но защо не се върне , а стои тук ?? ) Много от нашите Българи сме работили , работим , и предполагам че ще продължаваме да работим ( аз например) на черно , колкото и да е зле вече тука , продълажаваме да стоим тук в Белгия , защото и малко да получаваме е много по добре от България , и можем да поддъжаме семействата си .!
Потребителски аватар
djany
Регистриран: вт яну 15, 2013 11:55 pm

Мнениеот djany » пет окт 11, 2013 9:53 pm

Абе хора имали по-хубаво място от България?Може да няма пари , може да е всякаква страната ни, но не я заменям за нищо.Тук съм от доста време и нищо хубаво не съм видял от тази Белгия, искам си родната страна...
Abe horaa ima li po hubavo mqsto ot Bilgariq moji da bqma pari moji da e vsqkakva stranata ni ,no ne q zemenqm za nisto.Tuk sim ot dista vreme i nisto hubavo ne sim vidwla ot taq belgiq uskam si rodnata strana ......
Последна промяна от dara на нед окт 13, 2013 1:22 pm, променено общо 1 път.
Причина: Латиница
Потребителски аватар
Spawn
Регистриран: пет апр 27, 2012 8:45 am

Мнениеот Spawn » ср окт 16, 2013 11:43 am

Тъкмо влезнах да напиша, че аз искам да напусна Белгия и гледам другите ме изпреварили.
Изберете си друга дестинация, Белгия за мен е българията на западна европа ...
Потребителски аватар
gidio
Регистриран: пет апр 05, 2013 9:40 pm

Мнениеот gidio » съб окт 19, 2013 12:49 pm

всеки с късмета си и с възможностите си,а в БГ нито на възможности,нито на късмет може да се разчита. най добре си пробвайте късмета
Потребителски аватар
Tigra
Регистриран: пон юли 30, 2012 1:14 pm

Мнениеот Tigra » нед ное 10, 2013 1:48 pm

Да, съгласна съм с последния коментар! Да се оплакваме, че на всякъде е зле, всички можем, но въпросът е човек да си опита късмета и да пробва дали ще му хареса. Има хора, които никога не са доволни, а има и такива, които преценяват къде е по-добре ( в БГ или в Белгия например) и взимат решение за себе си... Така че човек никога не знае докато не опита сам!
И един съвет от мен, ако работите при българин шеф, много внимавайте! Защото както знаем има хиляди случаи на лъжи и измами, гледайте винаги да са ви платени заплатите и осигуровките, ако не ви ги плащат и ви казват айде другия месец.. да знаете, че няма да стане и другия месец,..по-добре по-рано да напуснете за да не ви завлечат с повече пари.. казвам го от личен опит!
Но докато в БГ няма възможности, а като те видят, че се справяш много добре - те товарят десетократно за мизеерни стотинки, тук имаш шанс да те оценят, но пак казвам ако шефа е свестен! Успех на всички! А и имайте предвид, че в Белгия е много важно да знаеш френски и фламандски, ако искаш по-хубава работа, а и за да можеш да се оплачеш ако шефа не ти плаща... това е кофтито, че трябват и двата езика, или поне единия ама на много добро ниво!

Върни се в “Малки обяви”