Търся майстор плочкаджия

Мястото за Вашите малки обяви - търся, продавам, предлагам, подарявам и други.
Потребителски аватар
nevena
Регистриран: вт юли 05, 2011 10:28 am

Търся майстор плочкаджия

Мнениеот nevena » вт юли 05, 2011 10:36 am

Здравейте!

Предстои ми ремонт на баня и тоалетна и попаднах на този булгабелга форум.

Знам че си е супер голям разход и за това може би бихте ми дали координати на някои български строители.

Мерси!

Потребителски аватар
erdzhan
Регистриран: вт юли 19, 2011 12:26 pm

Re: Търся майстор плочкаджия

Мнениеот erdzhan » вт юли 19, 2011 12:48 pm

Аз съм майстор фаянсаджия. Ако още търсите майстор живея в Брюксел!
Потребителски аватар
nevena
Регистриран: вт юли 05, 2011 10:28 am

Мнениеот nevena » пет юли 22, 2011 12:48 pm

erdzhan понеже не съм много наясно със строителството интересувам се колко струва един квадратен метър поставяне на плочки в банята?
Потребителски аватар
kris_kacarski
Регистриран: вт апр 28, 2015 2:14 pm

Мнениеот kris_kacarski » нед юни 21, 2015 6:12 pm

Някой може ли да ми отговори на същият въпрос горе долу за цените в днешно време
Потребителски аватар
regme_r
Регистриран: нед дек 07, 2014 9:05 pm

Мнениеот regme_r » нед юни 28, 2015 1:15 am

Подобни въпроси като "колко струва един метър..." винаги са ме е "изцеждали" откъм
страст да отговоря подобаващо, но ето че този път не издържах и ще отговоря за да си начеша
крастата за ръсене на акъл.... не искам да звучи критично или каквото и да е в
този смисъл, а просто да се разбере защо по форумите за подобни теми, последния
въпрос е "колко струва метър салам..." и след това никой не отговаря...
Бъдете сигурни че и тоя дето реже салама, и той също изпада в паника и започва
да мисли..."ма верно, колко ли струва..???"...
Това е все едно да питаш "колко струва една кола" или "колко струва един компютър"...
и разбира се трябва да разясним защо....
банята колко квадратни метра е, т.е. метър на метър ли е и нема къде да се обърнеш докато
слагаш плочките или е 3x5 метра където производителноста е потресаващо различна спрямо
1x1м, и хората после се питат , "глей са, за 1x1 ми взеха 1000Е пък за 2x3 метра ми взеха 1200E,
къде избега пропорцията"....
Плочките до тавана ли ще бъдат или до към 2м и след това лепим тапети, а може
и като някои по напреднали в борбата с влагата , да искаш и на тавана да залепим
плочки, щото ей го колко е , нищо работа 1..2.. кв/м.
Плочикте около съществуващата тоалетна чиния ли ще ги слагаме(освен ако не е рядко срещана баня без тоалетна чиния :)) или ще къртим всичко за да станат плочките както трябва и после ще връщаме бидета, душкабини
и т.н. където са си били преди, пък може и да ги преместим....
Пода на банята равен ли е или ще трябва да се прави изравняваща замазка и за стените евентуално...
В ъглите на банята има ли разни изцепки като "облечени" водопроводни тръби и прочие, щото да се знае
колко вида машини за рязане трябва да се вземат....
Вана ще се слага ли или просто ще преместим старата, и тия течове от остарелите вече батерии,
със силикон ли ще ги мажем отново, или ще ги сменим както е редно....
И така докато пиша се сещам че може би вие правилно питате, защото сте си изместили/нагласили
цялото ВиК, прекарали сте всички разни кабелчета за лампички и ала-бала глезотийки,
изравнили сте и сте измазали равно всички подове стени и тавани, на всичките им възможни нива,
абе,явно всичко всичко всичко сте нагласили под конец и "просто" искате
само някой да дойде да налепи едните плочки, дето даже сте ги наредили според
шарката, недай си боже докато се започне работа, да решите че искате и фриз,
даже нека да са два.... та просто клоко струва лепенето на плочките...
Досега не съм чул някой е да е отишъл само да налепи плочките(освен ако не някаква болница с емнайсет хиляди кв/м за лепене, а другите фирми се оправят с ВиК-то и т.н.), така че ако случая е такъв, ще ми бъде
интересни да си го запиша като "радък случай"....
Е,.. не изключвам възможноста в някой друг форум да сте задали въпроса, колко струва изравняване на стените в банята, и там да търсите друг майстор, в трети форум да търсите ВиК специалист...е да примерно в Швеция и някой други държави го има и този случай, където минават 6 фирми за да оправят една баня и всяка следваща псува предишна "баси тия преди мен как зле са го направили, и са аз кво да правя", дето си мислим че само българите
го правят...
Ааа, да!... може би банята е чисто нова и е само на замазка, ама оня сифон колко тъпо са го оставили и ти
вади очите и се чудиш как ли ще го преместиш... ако случая е ново строителство, тогава всичко казано
отпада и си посипвам главата с пепел и повече никога няма да си слагам маската на многознайковец...
Както и да е, мисля че си начесах крастата, и за да има все пак файда от цялото писане, ето съвет от мен:
1.Налепете плочките върху съществъващите или там каквото е - нищо че може би са 2-3 ред вече но ще си спестите
маса пари за къртене, боклук и т.н.
2.Не махайте нищо от санитарията, карайте около нея, сега поне дал господ силикон и
фугировачна смес.
3.И с най-евтините и с най-скъпите плочки плочки, ще постигнеш почти същия ефект,
но оптимума е там където майстора по-малко ще псува и размера да е минимум 20x30 за да има
по малко фира, освен ако вече не са купени плочките...
А цената само за лепенето на плочките е горе долу 10,15,20,25Е кв/м, зависи каква кола
искаш да караш, бърза, обикновенна, красива, комфортна, сигурна.... и т.н.
И пак да питам, само плочки ли ще лепим или ще ремонтираме банята...
Просто трябва ше да пиша, че трябва да се види банята и да се коментира на място или
евентуално някакви снимки ала-бала, или да дадеш повече подробности, ама ЕйГуНа..отплеснах се
и само простотии написах...
А аз да питам, колко струва една бира....че нещо ожаднях... бира бе, бира, не сте ли виждали бира..
ей онази ..газираната... :)
Потребителски аватар
mila33
Регистриран: ср мар 18, 2015 2:53 pm

Мнениеот mila33 » пон юни 29, 2015 6:27 am

хахахахаха на това му се вика feedback или пълноценен отговор, но не знам дали ще му стане много ясно на човека. Крис ако имаш някой приятел в София го изпрати тук ул. „Ралевица“ 94, 1680 София . Там се намира магазинът на Gaudi DS . Те ще могат да ти кажат с точност всичко, което трябва да знаеш

Върни се в “Малки обяви”