!Последната мода в краденето на коли в Белгия!

Тук можете да пишете по въпроси, за които не намирате друга категория.
Потребителски аватар
petrovi
Регистриран: пет юли 08, 2011 11:37 am

!Последната мода в краденето на коли в Белгия!

Мнениеот petrovi » вт фев 14, 2012 1:24 pm

Здравейте,

Искам да споделя за нещо, което научих и е добре да се знае. Явно има нова мода в краденето на автомобили и тя е следната:

Отиваш да си вземеш колата от паркинга и сядаш както винаги на шофъорската седалка и в момента когато поглеждаш в огледалото виждаш някаква хартийка да виси на задното стъкло/чистачка. Решаваш да слезеш на бързо и да видиш какво е това и когато си зад колата (която разбира се не е загасена) за бележката ... хоп някой ти скача на шофъорското място и с мръсна газ избягва.

Явно се случва често и води до няколко допълнителни проблема:

- Жените най-често си оставят чантите на предната седалка и това значи и всички документи, ключове и др. откраднат;
- Ако нямаш документите на колата и ключове застрахователите не изплащат застраховка;
- Ако тръгнеш да се бориш с крадеца може да те смачка със собствената ти кола докато бяга;

Моя съвет е ако видите хартийки на задно стъкло.. вие мръсна газ!

Дано съм помогнал на някой!

Поздрави!

Потребителски аватар
jupiler
Регистриран: нед ное 06, 2011 8:38 pm

Re: !Последната мода в краденето на коли в Белгия!

Мнениеот jupiler » вт фев 14, 2012 1:43 pm

мерси за предупреждението,трябва да се внимава!
Потребителски аватар
sunshine
Регистриран: пон мар 25, 2013 12:21 am

Мнениеот sunshine » пон апр 01, 2013 1:51 pm

Здравейте!
Искам да предопредя хората, любители на сайтовете за стоки втора употреба, за измамна схема. Ситуацията е:
Харесвате си кола, компютър или др. и пишете на съответния човек, че проявявате интерес към съответната стока, която винаги е на супер оферта. Той ви казва, че в момента е в чужбина на почивка или далечно пътуване и не може по никакъв начин да ви я покаже, но негов приятел ще докара колата или ще донесе компютъра, но за тази цел вие трябва да направите в Western Union "mandate" като гаранция за сериозните ви намерения като купувач. Вие внасяте парите в Western Union на името на другия човек, но без той да има възможност да ги изтегли. Това може единствено да се случи, ако той изпълни постевеното от вас условие, в случая да видите и пробвате предварително стоката, и чак тогава му давате листа, с който той може да си изтегли парите. Не знам как, но измамници са намерили вратичка в сигурността на тази фирма и получават личните ви данни, фалшифицират документи и теглят парите ви без вие да получите стоката, за която плащате. Бъдете внимателни!!!

П.П. Не знам дали този пост е за тази тема, но аз си търсех кола втора употреба, когато се опитаха да ме измамят.
Надявам се, да не съм оставила някого без работа.
Потребителски аватар
bobito
Регистриран: чет юли 28, 2011 3:30 am

Мнениеот bobito » пон апр 01, 2013 4:03 pm

Този номер с Western Union не са само в саитовете за 2-ра употреба...аз лично ги срещам често и в саитовете за квартири! :(
Потребителски аватар
gretito91
Регистриран: вт фев 19, 2013 2:58 pm

Мнениеот gretito91 » вт апр 02, 2013 11:38 am

ujassss.... az lichno vi blagodarq za informaiata :))
Потребителски аватар
tonito7412
Регистриран: нед фев 17, 2013 8:48 pm
Контакти:

Мнениеот tonito7412 » пет апр 05, 2013 1:56 pm

Благодаря ви за информацията!
If you give a little love,you can get a little love of you own!

Върни се в “Общ форум”