Има ли българска детска градина в Брюксел?

Тук можете да пишете по въпроси, за които не намирате друга категория.
Потребителски аватар
valdemar33
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:57 pm

Има ли българска детска градина в Брюксел?

Мнениеот valdemar33 » чет окт 13, 2011 9:24 am

Здравейте!!! Искам да попитам дали някой знае има ли българска детска градина в Брюксел и ако има,какви документи ще ми трябват,за да запиша детето ми на предучилищна?! Питам за българска,защото ме притеснява факта,че никои от семейството не говори френски чак на такова ниво,че да се оправим! От помощ ще ми бъде дори ако някои знае някъде в някоя детска градина да има преподавателка,която говори български! Благодаря предварително!

Потребителски аватар
dara
Регистриран: вт юли 05, 2011 4:27 pm

Re: Има ли българска детска градина в Брюксел?

Мнениеот dara » чет окт 13, 2011 12:14 pm

valdemar33 написа:Здравейте!!! Искам да попитам дали някой знае има ли българска детска градина в Брюксел и ако има,какви документи ще ми трябват,за да запиша детето ми на предучилищна?! Питам за българска,защото ме притеснява факта,че никои от семейството не говори френски чак на такова ниво,че да се оправим! От помощ ще ми бъде дори ако някои знае някъде в някоя детска градина да има преподавателка,която говори български! Благодаря предварително!
Привет!Валдемар, съветвам ви с най-добри чувства да запишете детенцето на белгийска детска градина, особено ако сте с намерение да оставате тук.
Имай в предвид , че дечицата на тази възраст са като попивателни и възприемат много бързо.Ако ходи на българска детска градина, така ще се затрудни интеграцията на детенцето.Освен това когато тръгне на училище е много вероятно да я върнат с година или две.
Примерно за Бг е нормално детето да е в първи клас на седем години, тук на седем години обикновено са във втори клас.Моето момиченце тръгна на училище на седем години, но беше по мое желание и ме накараха да подпиша документи, които удостоверяват че това е мое нарочно решение.
Потърсете някой да ви помогне с превода, ако английския ви е на добро ниво също е от полза.
Ако проявяваш интерес мога да постна линк към училището в което ходи момиченцето ми.Училището е по-малко по различна методика от обикновените училища, но аз съм изключително доволна.Малката за няма и месец свикна и до ден днешен ходи с огромно желание.Училището е фламанско, но гледах в сайта, че имат училище и в квартал на Брюксел (предполагам че говорят на френски там).При нас в това училище си взехме запазен час и ни бяха осигурили от там преводачка.
Потребителски аватар
tsole
Регистриран: пет ное 11, 2011 8:15 pm

Мнениеот tsole » пет ное 11, 2011 9:12 pm

Здравейте, dara , много съм заинтересуван от коментара ви .Бихте ли пуснали линка за който споменавате.Предварително благодаря
Потребителски аватар
dara
Регистриран: вт юли 05, 2011 4:27 pm

Мнениеот dara » нед ное 13, 2011 3:18 pm

Привет tsole!Линка е за такова училище в което е в Брюксел.Нямам наблюдения за него, защото ние не живеем в Брюксел , но посещаваме такова в друг град.Пак повтарям , че маниера е малко по-различен от другите училища и се посещава основно от белгийчета (поне в нашето училище е така).Ние най-напред имахме среща с директорката за да се запишем, после ни определиха ден и час и ни осигуриха преводач.Цял час ни се разясняваше начина на преподаване и ни се посочваше разликата от другите училища.Оставиха ни ден да преценим дали се съгласяваме и на следващия ден записахме дъщеря ми.Училището е държавно , но въпреки всичко се плаща някаква малка сума всеки месец.Ние понеже дъщеря ми е първи клас плащаме 50 евро, преди това за детска градина плащахме 25 евро на месец.Имайте в предвид че там се пропагандира здравословния начин на живот.Играчките са дървени, много рисуват по цял ден ги занимават и играят на игри от нашето детство (дама, скачат на въже на ластик :D ), никакви компютри никакви телевизори.Учат ги на труд и дисциплина и в същото време са много любезни, не се крещи да не говорим за посягане и бой.
http://www.steinerschoolbrussel.be/
Ето линка, целия адрес в едно с телефон и е-мейл може да откриете в горната част на страницата има бутон "контакт" и от там "информация".
Дано да съм помогнала и успех!

Върни се в “Общ форум”