Въпрос за електромер.

Тук можете да пишете по въпроси, за които не намирате друга категория.
Потребителски аватар
Spawn
Регистриран: пет апр 27, 2012 8:45 am

Въпрос за електромер.

Мнениеот Spawn » чет дек 27, 2012 12:32 am

Имам следния проблем. Преди повече от 1 година се нанесохме в апартамент в къща с общо 3 апартамента. След първия месец забелязах че електромера спря да отчита по едната скалите да го наречем. Той има общо 4, H1, H2, H3 и H4, позиции 3 и 4 не се променят по принципи до днес но Н1 след първия месец спря а аз подозирам че това е дневната тарифа. Отидохме до Електрабел и им казахме че това нещо не птчита а те казаха нещо като "Амиии, до сега си е отчитал". Казахме си "ОК" в момента Н2 само въртии денем и нощем така че дори и да го сметнат за дневна тарифа и да игнорират но преди 2 месеца ни съобщиха че имало проблем и трябвало да дойде техник. Е, дойде и си тръгна, бил електронен и не можел да го поправи. От тогава чакаме да кажат нещо и съм се зачудил дали няма да ни праснат някаква екстра бонус сума за плащане която да ни потресе ? Някой имал ли е подобни проблеми с тия хубавци ? А знае ли някой електромера чия собственост е, в България е собственост на електропреносното дружество, а тук ?
Оказа се че и тук Електрабел са само "производители" а преносителите са Сибелга.
Какво да очаквам и за какво да претедирам в случай че някой е минал по подобен път ?

П.П.
Искам да подчертая че не разбирам от електроника и не съм си и помислял да бърникам по електромера или други тарикатлъци, не съм ги правил в България няма да ги правя и тук.

Весело посрещане на новата година на всички които са решили да останат в това мухлясало от дъжд и влага място. :D

Пропуснал съм една торба със запетайки но в този час нямам нерви да ги намествам. :-)

Потребителски аватар
kastelo
Регистриран: нед ное 27, 2011 8:45 pm

Re: Въпрос за електромер.

Мнениеот kastelo » пет мар 15, 2013 11:02 am

Много късно отговарям, но все пак..

Да, Сибелга е фирмата, която е отговорна за поддръжката на инфраструктурата (което включва и електромерите), а Електрабел са само производители. Така, че трябва да ръчкаш Сибелга. Ако имаш проблем със сметката и не е голяма сума отгоре - по-добре я плати и тогава подай жалба. Ако не я платиш - няма да ти спрат тока, но след 2 месеца ще ти намалят напрежението.
Потребителски аватар
Spawn
Регистриран: пет апр 27, 2012 8:45 am

Re: Въпрос за електромер.

Мнениеот Spawn » пон мар 18, 2013 4:39 pm

След повече от 6 месеца борба и поредното звънене с Сибелга ни казаха, че ще сменят електромера и ще ни преизчислят консумацията на база на предишни ползвания 5 години назад. Това силно ме притеснява защото не е ясно преди 5 години кои и какви хора са живеели тук и какво са консумирали но съм и сигурен, че дори да се окаже че са консумирали много по- малко пак ще ни лепнат за доплащане. В момента плащаме по 120 евро на месец за апартамент 65 кв. и макар да се топлим на ток не мисля че трябва да надхврляме тези пари. Ще чакам преизчислението пък да видим, ще пишапак.

Върни се в “Общ форум”