За белгийските шофъори и пътища

Тук можете да пишете по въпроси, за които не намирате друга категория.
Потребителски аватар
Ruslan
Регистриран: ср авг 10, 2011 12:38 pm

За белгийските шофъори и пътища

Мнениеот Ruslan » ср авг 10, 2011 12:52 pm

Шофирам от няколко години в Белгия и все си мисля дали другите хора си мислят същите работи когато шофират и наблюдават трафика, белгийците (ако са белгийци де) и др.

Аз след работа, докато се прибера до вкъщи ако не обибиткам 2-3 не е нормален ден. Ама то и как да е нормален като си имат и странни правила. Най ми е странно това правило на десния. То като правило не е лошо, но защо не е както в Щатите където десния има право, но след това навлиза следващия и се редуват. А тук има колона от 100 и те са ти десни... ще си чакаш ли чакаш ако някой не се смили.

Друго забавно е когато те изпреварват на магистрала и решът да се върнат в лентата ти го правят суууупер близо. Направо им се възхищавам на куража. И понеже го прави всеки срещнат ми се струва, че така са ги учили. Аз си знам че като видя колата в огледалото и се връщам в лентата но интересно тук какво е правилото.:) Сигурно е - изчезне ли ти от полезрение значи не съществува:)))) То почти като на една игра една шантава комютърна игра на която не си спомням добре името.

Иначе хайде и малко добри думи:) Ако някой те засече в градско и го мернеш - не е местен май:) А и отделно пътщата поне са осветени и хубави. Спомням си как преди време шофирах 4 часа нощно в Германия и когато влязох на осветената магистрала в Белгия разбрах наистина колко е полезно да е осветено и колко по-малко те болят главата и очите. Така че за това евала.

Ето споделих си мислисте. Ако и вие мислите такива мисли ... споделете:))))

Потребителски аватар
Spawn
Регистриран: пет апр 27, 2012 8:45 am

Re: За белгийските шофъори и пътища

Мнениеот Spawn » ср авг 10, 2011 2:54 pm

Аз карам тук сравнително от скоро но забелязвам че и тук има не по- малки "майстори" от софийските да речем. На улицата на която живея за 1 месец няколко катастрофи и то все нелепи + пострадалите все ми се струваха че са от южната ни ъседка, единия даже ревеше като второкласник за колата си.
Правилото за дясностоящия е такова и изключение има само ако автомобила с предимство не ти махне за да минеш но погледни го от другата му страна, в България правилото е че предимство има този който е на по- широката улица :D .
Пътищата са хубави но във Франция ме радват повече. Там обаче човек се ръси за магистралите докато тук не.
Аз не съм забелязал да се връщат обратно в дясната лента супер близо след като са те изпреварили. Дразня се когато паркират обаче. Съвсем наскоро чаках съпругата ми в колата и зад мен една жена паркира, то хубаво ама два пъти да ме лашне в задната броня при положение, че аз съм в колата някак си не и ли стана неудобно. Навря си 10 годишната си кошница и замина нанякъде без даже да се извини.
За сега това са ми забележките, ще гледам да се пазя но от идиотите кой ще ни пази не знам.
Потребителски аватар
Ruslan
Регистриран: ср авг 10, 2011 12:38 pm

Мнениеот Ruslan » вт авг 16, 2011 9:42 am

Това с паркирането беше супер смешно!!! :lol:

Дано колата ти да не е пострадала много!

Да забелязвам един елемент на спокойствие при паркирането. И аз съм виждал доста коли които са паркирали докато упре и не може по-назад.

Също ми хрумна че белгийците не спазват предимство, ако да речем на двупосочно в насрещното на теб има спряла кола и тези на които им пречи колата не те чакат (не са с предимство ама никак) никога, а съвсем нагло ти влизат в лентата като че е вече тяхна и дори трябва да се чувстваш гузен че си си в летата и им пречиш:))))

Ееее хайде още едно последно. Мотористите са ми любими когато сметнат че няма нищо страшно да карат в насрещното, където си ти само и само за да не чакат с простосмъртните в трафика. Един даже почна да ми се възмущава защо не му се свивам по в дясно (в моята си лента) за да му е по-широко:)

Както се е тръвнало ще изградим психо профил на белгийския шофъор:)

Поздрави!
Потребителски аватар
dara
Регистриран: вт юли 05, 2011 4:27 pm

Мнениеот dara » вт авг 16, 2011 10:33 am

Ruslan написа: Както се е тръвнало ще изградим психо профил на белгийския шофъор:)
Добра идея :)

Аз не шофирам, но поназнайвам правилника, а и като видя реакцията на половинката ми, ми става повече от ясно, дали са реагирали адекватно и правилно на създалата се ситуация шофьорите белгийци :lol:
Това което ме озадачава е, че масово не ползват мигач в много от случаите.Примерно решава да паркира и както върви в права отсечка спира и почва да връща назад и да паркира, но мигача въобще не се включва.Или пък внезапно завива, пак без мигач....
Мъжа ми много се ядосва и само повтаря, че за да си шофьор в Белгия трябва да притежаваш едва ли не интуиция на ясновидка :lol:
Потребителски аватар
Spawn

Мнениеот Spawn » вт авг 16, 2011 9:37 pm

Абе да ви питам, тук зимата ще трябва ли да слагам зимни или всесезонни гуми. Лошото е че джантите са ми 18 цолови, имам в България зимни гуми на джанти но транспорта и логистиката ще изляза скъпо. Макар че евентуална беля би ми излязла доста повече. Вие какво мислите ?
Потребителски аватар
jsus
Регистриран: пет юли 15, 2011 8:30 am

Мнениеот jsus » ср авг 17, 2011 8:45 am

Всички ти казват как в Белгия е винаги топло, не вали сняг и зимата е 10 градуса, но последните 3 годинки си вали сняг за по седица а може и две. Като се случи и гледай шоу. Никой не чисти и всичко се блокира. Спират автобиусите!!! Такситата отказват да те вземат. Всичко пъпли ... направо си е плашешто за скромните 3-5 см сняг :)))

Аз бих те посъветвал следното. Ако не можеш да кажеш "просто няма да карам ако вали" и имаш работа която изисква да си винаги в готовност с кола по-добре си потърси гумите. Аз да речем просто не карам кола ако е мазало.Минават няколко дена и ето всичко е пак нормално.

Надявам се да съм полезен.

п.с Ако решиш да си купуваш от тук не чакай зимата или да завали снега че гумите магически изчезват или пък ти ги доставят на пролет:)
Потребителски аватар
Spawn

Мнениеот Spawn » ср авг 17, 2011 10:43 am

Не е проблем да не карам и един месец но ако все пак е студено а както знаем летните гуми искат температура на асфалта от поне 15 градуса сцеплението ще отиде по дяволите. Ще помисля и ще посмятам :-) .
Потребителски аватар
jsus
Регистриран: пет юли 15, 2011 8:30 am

Мнениеот jsus » вт авг 23, 2011 8:36 am

А може пък тази година на е топло зимата и въобще да не вали сняг!

Дай боже!

:)
Потребителски аватар
schtroumpfette
Регистриран: вт авг 23, 2011 8:40 am

Мнениеот schtroumpfette » пет сеп 16, 2011 1:29 pm

Аз пък не харесвам как се държат на пътя колоездачите в Белгия. (Да ме извинят, ако някой колоездач ме чете)

Изумително е колко не им пука че карат в средата на платното или пък как смятат, че винаги са с предимство. Любимите ми случаи са когато съм на кръстовище с още 4 коли (от всякъде по една:) и се чудим и маем кой кого да пусне и как да е по безопасно и в това време префучава през средата на кръстовището безсмъртния колоездач с бясна скорост.

Как да не се нервиш:)
Потребителски аватар
SAT
Регистриран: чет авг 11, 2011 8:54 am
Контакти:

Мнениеот SAT » пон сеп 19, 2011 12:46 pm

Шофирам в белгия от 2000 година.
Не им подсвирквам защото не съм мароканец.
Не се дразня от това как карат, защото вече им свикнах и не ми прави впечтление.

Върни се в “Общ форум”