Защо се избягваме българите и не си помагаме?

Тук можете да пишете по въпроси, за които не намирате друга категория.
Потребителски аватар
jupiler
Регистриран: нед ное 06, 2011 8:38 pm

Защо се избягваме българите и не си помагаме?

Мнениеот jupiler » съб ное 19, 2011 1:12 am

Защо се избягваме българите и не си помагаме?Всички други си помагат било то с работа или с каквото и да е а ние бг....само гледаме другия да е по-зле?

Потребителски аватар
Cybertech
Регистриран: ср ное 16, 2011 8:24 pm

Re: Защо се избягваме българите и не си помагаме?

Мнениеот Cybertech » нед ное 20, 2011 12:33 pm

Въпрос до скапан манталитет, за съжаление в повечето случаи у повечето хора балканското рано или късно се обажда, и се получава конфликт на интересите.

Помагал съм на толкова много хора тук, и познавам сиугнор над 100-150 българи, но резулата знаете ли какъв е - истински приятели са ми точно 2ма от тях, а "близки познати" може би 4-5. Всичко останало, или не успява ( не иска ) да се интегрира, или гледа да те използва и да ти е френд само докато има какво да извлече от теб.

Не знам, кофти е, но при мен вече си е чисто-защитна реакция, като говоря с Българи, винаги имам едно на ум, което е кофти, но няма как да се избегне, като си си изпатил много пъти, опитвайки да направиш добро, а после получаваш нож в гърба. Кофти нация сме, и тва е..
Потребителски аватар
jupiler

Мнениеот jupiler » вт ное 22, 2011 9:16 am

да прав си според мен е така но много зависи и какьв е човека насреща,и ние помагаме и накрая.... сега сме в едно лошо положение и никои даже не звани да пита как сте,имате ли нужда от нещо,но рано или кусно всичко се врьща :)
Потребителски аватар
Af5a5
Регистриран: чет сеп 22, 2011 1:37 pm

Мнениеот Af5a5 » вт ное 22, 2011 9:32 am

Може да си ни е генетична черта а може би си е просто така и сред другите....

Но виж ние поне споделяйки опит в този форум и мисля с това правим крачка вън от омагйосания кръг:)

Дано повече споделящи и помагащи си!

Наздраве на всички съфорумци!
Потребителски аватар
jupiler

Мнениеот jupiler » вт ное 22, 2011 2:08 pm

и аз така мисля,дано тук се опознаем и си помагаме поне а навьн да се избягваме :lol: :lol: :lol:
Потребителски аватар
go7in
Регистриран: пет окт 14, 2011 1:34 pm

Мнениеот go7in » вт ное 22, 2011 2:28 pm

В Белгия никои не иска да ти става приятел , всеки гледа да те използва за преводач, да му намериш работа или по точно да го уредиш при себе си, да те ползва като такси , да му даваш пари на заем , да му намериш квартира и така на татака! и след като се оправи в Белгия даже и едно мерси няма! Знам го от личен опит
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.
Потребителски аватар
jupiler

Мнениеот jupiler » вт ное 22, 2011 2:32 pm

go7in написа:В Белгия никои не иска да ти става приятел , всеки гледа да те използва за преводач, да му намериш работа или по точно да го уредиш при себе си, да те ползва като такси , да му даваш пари на заем , да му намериш квартира и така на татака! и след като се оправи в Белгия даже и едно мерси няма! Знам го от личен опит
затова си прав и ние сме го изпитали,дори не ни познават после,но все още мисля че е до самия човек

Върни се в “Общ форум”