Фактура от мутуалите

Подфорум за въпроси и коментари свързани с работната среда в Белгия, как се подава данъчна декларация и други.
Потребителски аватар
rosenb
Регистриран: пон мар 04, 2013 5:27 pm

Фактура от мутуалите

Мнениеот rosenb » пон мар 25, 2013 11:24 am

Здравейте!
Интересува ме, дали някой може да ми каже по-точно какво значи втората графа във фактурите на обслужващото ме мутулите - Евромут. Графата е озаглавена "Ticket moderateur" и за различните прегледи в нея има различни стойности. Благодаря предварително на отзовалите се.

Потребителски аватар
gkgeorgiev
Регистриран: съб юли 16, 2011 10:35 pm

Re: Фактура от мутуалите

Мнениеот gkgeorgiev » пон мар 25, 2013 9:32 pm

Предполагам говориш за онези листчета които се попълват от докторите за да си вземеш част от таксите?
Ако е така, обикновено тези номерца, са номенклатури за различните услуги. Ако си при специалист, той може да ти напише различни номерца за ултразвукова снимка например, за консултацията ... т.н.

Даже аз днес ходих да се разправям с един ..... който ми взе 95 евро и така написа тези номерца, че от партенамут не ми реимбърснаха нищо!

Надавям се бях полезен
Потребителски аватар
rosenb
Регистриран: пон мар 04, 2013 5:27 pm

Re: Фактура от мутуалите

Мнениеот rosenb » вт мар 26, 2013 10:53 am

Не за тези номерца говоря. След като мина на преглед, отивам със зеленат бележка в мутуалитето и там ми я взимат и ми издавам втора. Във втората има три грфи, едната за цената на прегледа, другата за реимбърсването и още една - въпросният "Ticket moderateur". В някой бележки реинбърсването + модератора дават сумата за преглед, в други (предимно прегледи при специалисти) са по малко.

Върни се в “Работа, данъци и осигуровки”