Какви са начините да си наемем квартира в Белгия

Мястото за Вашите малки обяви - търся, продавам, предлагам, подарявам и други.
Потребителски аватар
nikita2003
Регистриран: нед окт 26, 2014 10:45 pm

Re: Какви са начините да си наемем квартира в Белгия

Мнениеот nikita2003 » пет яну 30, 2015 7:40 pm

Преди да се решим на тази промяна в нашия живот(носейки отговорността и за детето( четях в инернет сайтове за българи в същото положение и всеки пишеше за това как той е успял да пробие системата.За себе си стигнах до извода че най-големия проблем е адресната регистрация,дори не е намирането на квартира,защото вие може да си намерите например при някои българи като съквартиранти,но това не решава по никакъв начин проблемите ви - напротив - задълбочава ги и ви обрича на това да работите само нелегално при други бг. фирми или при турци ,иранци ,сърби и всякакви които са мошеници.Ето защо аз реших да пробия първо тази брънка.Първото и най-важно нещо е адресната регистрация.Най-бързия и лесен начин за получаването и е чрез квартира от хотелски тип.

Потребителски аватар
nikita2003

Мнениеот nikita2003 » пет яну 30, 2015 7:57 pm

Прави сте че навсякъде искат трудов договор...хората си имат изградена законова система която работи добре и дава резултати.Точно затова хотелите са единствените които ви регистрират като туристи и веднага след това искате документ от рецепцията за да се регистрирате в комуната.Затова в комуната служителката която ни обработи документите се учуди и измрънка -"я, ама вие живеете в хотел...".Отговорих с мълчалива усмивка,а на ум си казах-"браво,българино,успя да ги надхитриш".И тук стигаме до втория по важност документ - идентификационен номер с анекс19 (нещо като ЕГН).И вече с него продължавате нататък.Не по-маловажна е и банковата карта.Там също е много трудно пробиваема сиситемата,но не е невъзможно.Трябва много хъс и упоритост,позитивизъм и малко късмет.Пожелавам ви го от сърце.
Потребителски аватар
elafos7010
Регистриран: съб ное 08, 2014 5:54 pm

Мнениеот elafos7010 » съб яну 31, 2015 11:31 am

Така и не разбрах-говорим за апартхотели,после за флат(което е нещо различно),знам че нещата са така били сме в 4 дьржави,но тук не е проблема колко пари имаш,а трудов договор,как да заобиколя тази глупост не ми е ясно.май писах преди- параграф 22.
Потребителски аватар
nikita2003

Мнениеот nikita2003 » съб яну 31, 2015 10:39 pm

ако правилно съм ви разбрала вие сте пробвали различни начини да наемете жилище и навсякъде са ви искали трудов договор.Така: аз ви разказах как намерих начин да живея в Брюксел без да ми искат тр. договор. Начините са два: 1 - уреждаш си работа от БГ в някоя фирма,тя те кани,прави ти трудов договор и веднага отиваш в комуната и си взимаш идентиф. номер(а може и направо карта Е да ти дадат) и 2 - адресна регистрация в хотел,идентиф. номер ,търсене на работа,намиране на работа,трудов договор,смяна на жилището където и каквото си поискате. Втория е абсолютно в обратен ред на първия.Лично за мен и семейството ми той е единствен,тъй като тепърва учиме езика и не сме капацитети в никоя област за да ни вземат на работа направо от БГ. Пожелавам на всеки да мине с вариянт 1 -по -лесен е и означава че си ценен кадър. За простолюдието остава вариянт 2 .Аз нямам опита от 4 държави но тук живееме в хотелче което те наричат резиданс,има ги на всяка улица в централните квартали по няколко.Във всяка резиданс има малки и големи студия,флатове,двустайни апартаменти и дуплекс(мезонетче) като това в което живеем ние.

Върни се в “Малки обяви”