Ерезъм в Белгия - Гент + оставане там..

Информация за новопристигналите. Търсене на жилище, регистриране в общини и други.
Потребителски аватар
Fastu4ka
Регистриран: пет яну 31, 2014 7:44 pm

Ерезъм в Белгия - Гент + оставане там..

Мнениеот Fastu4ka » пет яну 31, 2014 8:28 pm

Здравейте, с моят приятел ще заминаваме по Еразъм програма, но идеята ни е не само да учим там за този платен от университета престой от 2 семестъра, но и по възможност да останем да работим и живеем там. Възникват доста въпроси, а в интернет има твърде малко информация, моля който е там и е по-наясно да помогне с отговори, които предполага ще са полезни и на други хора преровили интернета като мен.
Та въпросите ми са относно-
1.Квартирата- трудно ли се намира 350-450Е ще бъдат ли достатъчни за самостоятелна квартира за двама, как приемат българите там, възможно ли е да вземем котката си с нас ( това е доста важен за нас проблем, моля ако някой знае нещо по въпроса да каже)??
2.Храната там - по- скъпа ли е от колкото в БГ, колко средно е необходимо за да се преживява? 400Е ще бъдат ли достатъчни за двама + котка евентуално:)?
3.Колко дълго имаме право на престой след приключването на студентската ни програма, възможно ли е да останем за постоянно, ако си намерим работа?
4.Възможно ли е да се намери работа, от хора които знаят добре езика и каква е минималната заплата там? Аз се занимавам с Татуиране от 4 години, а приятеля ми е лингвист знае английски, холандски и немски, аз все още уча езика.
Ще съм безкрайно благодарна ако някой отговори и съживим темите, за Белгия и помогнем на повече хора да се ориентират. Благодаря ви предварително. :))

Потребителски аватар
Iveta_Ivanova
Регистриран: вт фев 11, 2014 12:09 pm

Re: Ерезъм в Белгия - Гент + оставане там..

Мнениеот Iveta_Ivanova » вт фев 11, 2014 12:28 pm

Здравей,
аз и приятелят ми също отиваме в Гент по програма Еразъм. В момента сме в процес на търсене на квартира, имам основна информация за въпросите, които те интересуват - мога да ти кажа това което аз знам, ако все още не си намерила пълна информ.Кога заминавате вие? Ние тръгваме на 26 Март тъй като започваме на 1-ви Април.
Колкото до парите нужни за преживява ОПРЕДЕЛЕНО 400 евро няма да бъдат достатъчни, тъй като квартирите не са много евтини.Агенциите не предлагат квартири с договор за по малко от 1 година. За тази цена 350 евро може ( и то с много късмет) да си намерите стая в споделена къща с други хора, което не емного приятен вариант но все пак е нещо.За повечето стаи в споделени къщи които съм гледала искат около 400 и нещо евро ( стая за двама имам предвит).Ако искаш дай си имейл, скайп или faceboook за да поговорим. Моят скайп е ivetooo891 a имейла iveta__ivanova_@abv.bg Може да се запознаем.... ние заминаваме трима. Пиши и каквото знаем може да ви кажем.

Върни се в “За новопристигналите”